Професія експерта-зброяра – професія для сильних людей

Вся система Експертної служби МВС України працює під девізом: «У пошуках істини – без права на помилку». В цих словах закладений глибокий зміст професії судового експерта, важливість якої важко переоцінити. Особливим центром роботи Експертної служби є робота експерта-зброяра.

Професія експерта-зброяра в очах людей, не пов’язаних з нею в ході життєдіяльності, виглядає як щось фантастично складне і цікаве. І насправді професія експерта-зброяра є дуже захоплюючою справою, пов’язаною з дослідженням боєприпасів, холодної та вогнепальної зброї, роботою на місці скоєння кримінальних правопорушень та проступків із застосуванням вогнепальної чи холодної зброї. Широка ерудиція, високий інтелект, аналітичний розум, спостережливість, креативність, допитливість, ретельність, раціональність, пам’ять, висока ступінь концентрації, вміння користуватись високотехнологічною технікою  – це не великий перелік особистих якостей, якими володіє експерт-зброяр.

Гарними здобутками сьогодні перед суспільством можуть прозвітувати  експерти-зброярі Житомирського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України. За минулий рік судовими експертами сектору досліджень зброї було виконано майже 400 судових експертиз зброї, досліджено понад 11 тисяч об’єктів, більше 30 виїздів на місця скоєнь резонансних кримінальних правопорушень й проступків та інших слідчих дій, а в цьому році, за перший квартал, вже виконано понад 100 судових експертиз зброї, досліджено понад 4 тисячі об’єктів. Окрім цього, фахівці сектору  систематично проводять заняття з працівниками різних правоохоронних органів, а також зі студентами різних навчальних закладів де здобувають юридичну освіту. Працівники сектору досліджень зброї активно приймають участь у різних наукових заходах.

Кожен працівник сектору досліджень зброї Житомирського НДЕКЦ чітко розуміє, що від його висновку залежать долі людей, тому чесність, справедливість та неупередженість ‒ це ті якості, які завжди є пріоритетними в роботі експерта-зброяра.

Професія експерта-зброяра – професія для сильних людей
Догори