17.06.2022 завідувач сектору досліджень у сфері інформаційних технологій Житомирського НДЕКЦ МВС Роман Довжаниця прийняв участь у Другому Всеукраїнському Форумі судових експертів на запрошення Міністерства юстиції України, який організований КНДІСЕ в змішаному форматі. 
Під час форуму на онлайн платформі «Zoom» (онлайн на платформі та онлайн у Львові) обговорювалися і демонструвалися рішення і особливості проведення судових експертиз у воєнний час.

З привітальними словами до учасників форуму звернулися Андрій Гайченко, заступник Міністра юстиції України, Наталія Ткаченко, директор Департаменту експертного забезпечення правосуддя Міністерства юстиції України, Олександр Рувін, директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, Владислав Федоренко, директор ННЦ судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України, Олена Коваленко, директор Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз, Юрій Чердинцев, директор Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України, Марія Зелінська, директор Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України, Елла Сімакова-Єфремян, заступник директора з наукової роботи Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М. С.Бокаріуса», Сергій Кримчук, керівник Експертної служби МВС – директор ДНДЕКЦ МВС України, Ігор Бенедисюк, суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, Ігор Стародубов, президент ВГО «Союз експертів України», кандидат юридичних наук та інші.

Робота форуму проходила в рамках організованої панельної дискусії на тему «Особливості проведення експертиз у військовий час», де на розгляд були винесені актуальні питання судово-експертної діяльності. Зокрема, розглядалися проблеми експертного забезпечення правосуддя під час розслідування військових злочинів, проведення експертиз ДНК з ідентифікації тіл загиблих, рекомендації із забезпечення розмінувань територій, вивчення проблемних питань встановлення збитків державі та юридичним і фізичним особам за наслідками масштабних пошкоджень, та руйнувань об’єктів рухомого і нерухомого майна, організації огляду місця події, тощо.

Основна увага приділялася і видам та родам судових експертиз, що надходять до експертних установ в умовах воєнного часу, зокрема лінгвістичним, психологічним та фототехнічним експертизам.

Догори