Як свідчить практика, одним із найпоширеніших запитань, які ставлять на вирішення судового експерта-товарознавця або оцінювача, є запитання щодо встановлення вартості ювелірного виробу, виготовленого з дорогоцінних металів.
В більшості випадків вартість досліджуваного ювелірного виробу прирівнюється до вартості дорогоцінного металу, з якого даний виріб виготовлено. Вартість, визначена таким способом, не враховує вартість робіт, і тому є заниженою.
В Житомирському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України при проведенні судової товарознавчої експертизи (експертного дослідження) ювелірних виробів враховується коефіцієнт вартості робіт з їх виготовлення, завдяки чому висновок експерта відображає повну вартість об’єкта.
Встановлення вартості виробів з дорогоцінних металів здійснюється на підставі вирішення наступного запитання.
Яка залишкова вартість (назва ювелірного виробу) без вставок (зі вставками) (при їх наявності зазначити інформацію щодо них: найменування, маса, колір, чистота, огранка, вартість), виготовленого із золота (срібла, платини) 585 (375, 750, 925, 950…) проби, масою … грам станом на дату оцінки (зазначається дата, на яку визначається його вартість)?
Це запитання ставиться щодо ювелірних виробів (каблучки, сережки, ланцюжки, хрестики, браслети, підвіски, тощо).
Також за товарознавчим напрямком досліджень вирішуються й інші питання щодо визначення вартості машин, обладнання, сировини та споживчих товарів
Більш детальну інформацію ви знайдете за посиланням https://www.ndekc.zhitomir.ua/tovaroznavcha-ekspertiza/

Встановлення вартості ювелірного виробу, виготовленого з дорогоцінних металів