«Визначення вартості машин, обладнання, сировини та споживчих товарів»

Судовими експертами сектору товарознавчих та гемологічних досліджень відділу товарознавчих, гемологічних, економічних, будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності Житомирського НДЕКЦ МВС України проводяться судові товарознавчі експертизи при розслідувані кримінальних проваджень та експертні дослідження для фізичних і юридичних осіб.

Зазвичай, предмет товарознавчої експертизи стосується встановлення ринкової вартості об’єкта дослідження.

Об’єктами товарознавчої експертизи є одиниці продовольчої або непродовольчої продукції, а також будь-які матеріальні предмети, що містять інформацію про товарне походження об’єкта дослідження: супровідна документація, технічні описи та рекомендації з використання, зберігання та переміщення виробів. Товарознавчій експертизі підлягають також і об’єкти, які вже були у вжитку, що вибули з ужитку і навіть частини виробу.

Типові запитання, що вирішує товарознавча експертиза  «Визначення вартості машин, обладнання, сировини та споживчих товарів»:

  1. Яка ринкова вартість (назва об’єкта) станом на дату оцінки (зазначається дата, на яку визначається його вартість)?
  2. Яка ринкова вартість нового (назва об’єкта), який не перебував у використанні та знаходився в новому стані на момент вчинення правопорушення, станом на дату оцінки (зазначається дата, на яку визначається його вартість)?

це запитання ставиться, якщо об’єкт дослідження новий (був викрадений на ринку, з магазину, тобто не перебував у використанні).

  1. Яка ринкова вартість (назва об’єкта), виготовленого з (назва металу прим. – недорогоцінного) масою … кг, як брухту чорного (кольорового) металу станом на дату оцінку (зазначається дата, на  яку визначається його вартість)?
  2. Яка залишкова вартість ювелірного виробу (назва виробу), який має вставки (не має вставок) (при їх наявності зазначити інформацію щодо них: найменування, маса, колір, чистота, огранка, вартість), виготовленого із золота (срібла, платини) 585 (375, 750, 925, 950…) проби, масою без вставок … грам станом на дату оцінки (зазначається дата, на яку визначається його вартість)?

це запитання ставиться щодо ювелірних виробів, які виготовлені з дорогоцінних металів (каблучки, сережки, ланцюжки, хрестики, браслети, підвіски)

  1. Яка залишкова вартість (назва об’єкта), виготовленого із золота (срібла, платини) 585 (375, 750, 925, 950…) проби, маса якого без вставок (при їх наявності) становить … грам як брухту дорогоцінних металів за закупівельними цінами Національного банку України на дорогоцінні метали в брухті станом на дату оцінки (зазначається дата, на  яку визначається його вартість)? 

це запитання ставиться щодо інших об’єктів, виготовлених з дорогоцінних металів (злитки, посуд, металева галантерея, фрагменти ювелірних виробів, предмети туалету та ін…).

Орган (особа), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), повинен(на) забезпечити можливість огляду об’єкта та належні безпечні умови (освітлення, вільний доступ, можливість огляду об’єкта з різних боків тощо).
Вищезазначеною експертною спеціальністю вирішуються й інші питання щодо встановлення вартості за домовленістю, але перед призначенням експертизи або дослідження обов’язково проконсультуйтеся (безкоштовно) з експертом (спеціалістом) за напрямком товарознавчих досліджень Житомирського НДЕКЦ МВС за адресою: м. Житомир, вул. Старий бульвар, 18 або за телефоном +38(0412) 40-72-62.

«Визначення вартості машин, обладнання, сировини та споживчих товарів»
Догори