Судові будівельно-технічні та оціночно-будівельні експертизи

Судові будівельно-технічні та оціночно-будівельні експертизи за експертними спеціальностями: 10.6 «Дослідження об’єктів нерухомості, будівельних матеріалів, конструкцій та відповідних документів», 10.10 «Визначення оціночної вартості будівельних об’єктів та споруд».


Будівельно-технічна експертиза – це різновид експертизи, що передбачає проведення спеціального дослідження фахівцем, для з’ясування технічного стану будівлі. Така експертиза проводиться згідно законодавства з метою отримання інформації про якість виконаних робіт та безпечність експлуатації об’єкта, а також чи відповідає проведення будівництва об’єкта технічним нормам, проектній документації та кошторису проекту.
Експертиза передбачає повне або часткове технічне обстеження об’єкта. У ході експертизи з’ясовується, які будівельні технології та засоби використовувалися для реалізації об’єкта розподілу земельного наділу чи житлової будівлі.
Оціночно-будівельна експертиза ‒ це один із видів інженерно-технічної експертизи. Її сутність полягає в дослідженні стану квартир, будинків, споруд, їх частин та інших об’єктів будівництва і призначається з метою визначення їх вартості в існуючому стані. У висновку експерта оціночно-будівельної експертизи вказується обґрунтована вартість об’єкта дослідження у випадку конфлікту чи спору.
Працівниками сектору будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності Житомирського НДЕКЦ МВС проводяться судові експертизи та експертні дослідження за експертними спеціальностями 10.6 «Дослідження об’єктів нерухомості, будівельних матеріалів, конструкцій та відповідних документів», 10.10 «Визначення оціночної вартості будівельних об’єктів та споруд».
 
Хто може звернутись до Житомирського НДЕКЦ МВС із заявою про призначення будівельно-технічного та оціночно-будівельного дослідження?
Відповідно до чинного законодавства будь-яка фізична або юридична особа може звернутись до Експертної служби МВС із заявою на проведення даного виду дослідження у справах про кримінальне правопорушення, цивільних та господарських справах.
Згідно з частиною першою ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, яких залучають сторони кримінального провадження або слідчий суддя за клопотанням сторони захисту у випадках та порядку, передбачених статтею 244 цього Кодексу, якщо для з’ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з’ясування питань права.
Згідно ст. 243 КПК України, експерт залучається у разі наявності підстав для проведення експертизи за дорученням сторони кримінального провадження. Сторона захисту має право самостійно залучати експертів на договірних умовах для проведення експертизи, у тому числі обов’язкової. Експерт може бути залучений слідчим суддею за клопотанням сторони захисту у випадках та порядку, передбачених статтею 244 цього Кодексу.
Тобто, в межах кримінальних проваджень до Експертної служби МВС може звернутись сторона захисту для проведення судової експертизи на договірних умовах.
 
За потреби, перед призначенням експертизи або дослідження ви можете отримати безкоштовну консультацію, щодо процедури призначення певного виду дослідження в Житомирському НДЕКЦ МВС.
 
Наша адреса: 10008 м. Житомир, вул. Старий бульвар, 18
Телефон: (0412) 40-72-62
Факс: (0412) 40-72-49
            ekozhytomyr@ukr.net
 
Більш детальну інформацію, щодо даного виду дослідження та з приводу інших досліджень, які проводяться Житомирським НДЕКЦ МВС можливо отримати перейшовши за наступним посиланням.
Судові будівельно-технічні та оціночно-будівельні експертизи
Догори