Про виявлення транспортного засобу зі зміненими ідентифікаційними номерами

Після тривалої перерви відновив роботу мобільний сервісний центр регіонального сервісного центру Головного сервісного центру МВС в Житомирській області. 06 серпня 2020 року під час виїзду до м. Олевськ судовим експертом Житомирського НДЕКЦ МВС виявлено транспортний засіб марки HYUNDAI ACCENT зі зміненими ідентифікаційними номерами кузова (двигуна).
Фахівцем НДЕКЦ встановлено, що зміни здійснені шляхом видалення номерної панелі з первинним ідентифікаційним маркуванням та вварюванням номерної панелі з ідентифікаційним номером кузова. Заводська табличка з дублюючим ідентифікаційним номером кузова та інформативними даними про автомобіль перезакріплена. Крім того, встановлено часткове знищення механічним способом шляхом спилювання номера двигуна вказаного автомобіля.

Транспортний засіб затриманий та передано до територіального підрозділу Національної поліції для подальшого проведення досудового розслідування.

НАГАДУЄМО ВЛАСНИКАМ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ!!!

Згідно пункту 15 Постанови Кабінету Міністрів України від 07.09.1998                № 1388 «Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів» (далі – державна реєстрація) передбачено, що під час проведення державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортні засоби (крім випадків реєстрації нових транспортних засобів, перереєстрації транспортних засобів у зв’язку із зміною найменування та адреси юридичних осіб, прізвища, імені чи по батькові, місця проживання фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів, вибракування їх у цілому) підлягають огляду фахівцями експертної служби МВС з метою звірення ідентифікаційних номерів їх складових частин з номерами, зазначеними в поданих власником для реєстрації документах. За результатами огляду в документах, які подаються для державної реєстрації, робиться відповідна відмітка або складається акт огляду. Експертне дослідження транспортного засобу і реєстраційних документів на транспортний засіб (інших документів, які є підставою для реєстрації транспортного засобу) проводиться за заявою власника з метою визначення справжності ідентифікаційних номерів транспортного засобу і реєстраційних документів. За результатами дослідження складається висновок експертного дослідження, який додається до документів, що подаються для державної реєстрації. Установлення відповідності конструкції, перевірка за Єдиним державним реєстром МВС та автоматизованою базою даних про розшукувані транспортні засоби проводяться уповноваженими особами сервісного центру МВС.

Інформуємо, що автовласники можуть самостійно замовити проведення експертного дослідження транспортного засобу з метою визначення справжності ідентифікаційних номерів та супроводжуючих документів для запобігання подібних випадків. Для проведення експертних досліджень необхідно звертатися до фахівців Житомирського НДЕКЦ МВС, які дислокуються в територіальних сервісних центрах МВС у Житомирській області, а також за адресою:                  м. Житомир, вул. Старий бульвар, 18, телефон: (0412) 40-72-51

 

Про виявлення транспортного засобу зі зміненими ідентифікаційними номерами
Догори