Експертне супроводження при виявленні нелегальних нарколабораторій

Боротьба з нарколабораторями є одним із найважливіших напрямів роботи поліцейських, адже зазначене асоціальне явище становить підвищену суспільну небезпеку, тому своєчасне виявлення й ліквідація підпільних нарколабораторій є одним із пріоритетних напрямів роботи у сфері боротьби з цими правопорушеннями. Крім того, виготовлення наркотичних засобів є основним джерелом надходжень на незаконний наркоринок так званої «продукції».

Метою як поліцейських так і експертів є бажання довести злочини цієї категорії та зібрати доказову базу про діяльність осіб, що вчиняють зухвалі діяння та виготовляють наркотичні засоби й передати справу до суду для покарання винних.

Працівники Житомирського НДЕКЦ МВС та співробітники ГУНП в Житомирської області тривалий час плідно та результативно співпрацюють у напряму протидії злочинності, однак спілкування, з метою досягнення спільної мети ніколи не буває зайвим. Тому, в черговий раз на базі Житомирського НДЕКЦ МВС проведено  координаційну нараду із залученням оперативних працівників БНОН, слідчих та експертів, на якій обговорили порядок проведення процесуальних дій при виявленні місць «нарколабораторій».

Під час координаційної наради Ольга Салімонович, завідувач відділу досліджень матеріалів, речовин і виробів Житомирського НДЕКЦ МВС, детально розповіла присутнім особливості оглядів місць подій при виявленні нелегальної нарколабораторії, звернула увагу поліцейських на необхідність правильного вилучення та пакування виявлених об’єктів, що можуть мати інформативне значення для подальшого розслідування кримінального правопорушення. Було наголошено, що неправильне вилучення, відібрання, збереження та пакування може змінити фізико-хімічні властивості, призвести до часткової або повної втрати об’єктів дослідження, що в свою чергу суттєво вплине на висновок експерта.

Поліцейські та слідчі задавали питання та отримували повні, вичерпні відповіді та практичні поради з наведенням конкретних прикладів щодо можливих прорахунків або помилок слідчих при призначенні судових експертиз.

По завершенню наради присутні керівники ГУНП в Житомирської області виявили бажання і в подальшому продовжити практику сумісного обговорення питань, що можуть виникнути. Адже активна співпраця та проведення подібних заходах має не меті досягнення позитивних результатів у боротьбі зі злочинністю.

Експертне супроводження при виявленні нелегальних нарколабораторій
Догори