Природа Землі переповнена живими детекторами, які безпомилково і абсолютно надійно користуються здатністю розпізнавати найтонші запахові випромінювання, забезпечуючи своє функціонування і навіть існування біологічних видів як таких. До означених витворів природи, безумовно, належить і собака, видатні якості нюхового апарату якого перевірено віками його існування в природі і служіння людині. Якщо спиратися на цей безперечний факт і результати ґрунтовних природничо-наукових досліджень нюхальних апаратів представників земної фауни (комах, плазунів, риб, ссавців), то можна стверджувати цілковиту надійність біологічної детекції запахових образів.

У практиці розкриття злочинів з давніх часів використовується запах розшукуваного (досліджуваного предмета) об’єкта, оскільки всі предмети мають запах, особливо біологічні об’єкти (люди, тварини, рослини).

 

У Житомирському НДЕКЦ МВС проводяться унікальні дослідження із використанням собак-детекторів. Особливістю одорологічних досліджень є ідентифікація запахової інформації вилученої зі знаряддя злочину. Прилегла територія лабораторії оснащена сучасними вольєрами із зоною для прогулянок, що забезпечує комфортне перебування «чотирилапих» експертів у різні пори року. Експерти піклуються про стан здоров’я собак-ідентифікаторів (підтримання імунітету, щеплення, поточні малоінвазійні маніпуляції).

Завдяки службовим собакам та вилученим запаховим слідам, судовими експертами одорологічної лабораторії Житомирського НДЕКЦ МВС встановлюється істина в розкритті злочинів. Перед призначенням експертизи або дослідження радимо звертатися за консультацією до судових експертів за напрямком одорологічної експертизи за телефоном (0412) 40-72-62.

Догори