Семінар-нарада з особовим складом ГУНП в Житомирській області, що спеціалізуються на розслідуванні злочинів у сфері транспорту

15 червня 2021 року в Житомирському НДЕКЦ МВС проведено семінар-нараду з особовим складом Головного управління Національної поліції в Житомирській області, що спеціалізуються на розслідуванні злочинів у сфері транспорту. До заняття також були залучені слідчі, дислоковані в територіальних (відокремлених) підрозділах поліції Житомирської області.

Зі вступним словом на нараді виступив заступник директора центру – завідувач відділу автотехнічних досліджень та криміналістичного дослідження транспортних засобів Сергій Рейко, який зосередив увагу присутніх на забезпеченні безпеки дорожнього руху в місцях проведення слідчих дій, якісної фіксації слідової інформації при проведенні огляду місця ДТП,  підтримання подальшої співпраці слідчих та експертних підрозділів з метою забезпечення якісного та професійного розслідування кримінальних правопорушень зазначеної категорії.

Метою даного заходу було ознайомити особовий склад слідчих підрозділів поліції із загальними поняттями призначення судових інженерно-транспортних експертиз, особливостями огляду місць подій, пов’язаних з дорожньо-транспортними пригодами, вилученням та фіксацією слідової інформації, в тому числі одорологічного походження.

Зазначені питання фахово розкрили працівники Житомирського НДЕКЦ МВС.

Завідувач сектору автотехнічних досліджень відділу автотехнічних досліджень та криміналістичного дослідження транспортних засобів Сергій Зозік довів до присутніх особливості призначення судових інженерно-транспортних експертиз за експертними спеціальностями 10.1 «Дослідження обставин і механізму дорожньо-транспортних пригод», 10.2 «Дослідження технічного стану транспортних засобів» та 10.4 «Транспортно-трасологічні дослідження», а також судових фототехнічних експертиз за експертною спеціальністю 6.1 «Дослідження фотозображень та технічних засобів їх виготовлення».

Головний судовий експерт сектору автотехнічних досліджень Сергій Кісінчук довів про можливості та особливості дослідження деталей транспортних засобів та основні питання, які ставляться ініціаторами проведення експертиз по напрямку інженерно-транспортної експертизи за експертною спеціальністю 10.3 «Дослідження деталей транспортних засобів», який нещодавно впроваджено в практичну діяльність Житомирського НДЕКЦ.

Головний судовий експерт цього ж підрозділу Юрій Коноплюк зупинився на проблемних питаннях, які виникають під час виконання судових автотехнічних експертиз та проведенні слідчих експериментів.

Судовий експерт сектору автотехнічних досліджень Олег Ващенко провів заняття щодо порядку та особливостей проведення огляду місця дорожньо-транспортних пригод та висвітлив найбільш суттєві недоліки та розбіжності, які мають місце в протоколах огляду і прикладених до них схемах, що у подальшому викликає проблематику при проведенні судових експертиз.

Крім того, під час заняття судовим експертом сектору біологічних досліджень та обліку Пухкою Олесею наголошено на доцільності вилучення одорологічної інформації з місць дорожньо-транспортних пригод та доведено вимоги та особливості вилучення запахових слідів та їх упакування.

Мету даного заходу досягнуто. Працівники слідчих підрозділів ГУНП в Житомирській області подякували представникам Житомирського НДЕКЦ МВС за висвітлену актуальну тематику і побажали подальших успіхів в експертній діяльності та плідну співпрацю.

Семінар-нарада з особовим складом ГУНП в Житомирській області, що спеціалізуються на розслідуванні злочинів у сфері транспорту
Догори