Виявлення транспортних засобів зі зміненими номерами кузова

Незважаючи на неодноразове доведення до громадян інформації щодо обачливості перед придбанням автомобілів, які викликають сумнів, та виявлені випадки змінених номерів кузова (шасі), двигуна і підробок документів, що супроводжують транспортні засоби, судовими експертами сектору криміналістичного дослідження транспортних засобів і реєстраційних документів, що їх супроводжують відділу автотехнічних досліджень та криміналістичного дослідження транспортних засобів Житомирського НДЕКЦ МВС в черговий раз під час проведення експертних досліджень транспортних засобів виявлено ряд транспортних засобів зі зміненими номерами кузова.
Так, 16.10.2020 до територіального сервісного центру МВС № 1843 м. Коростень звернувся громадянин «К» щодо перереєстрації легкового автомобіля «MAZDA-626», який він придбав наприкінці 2017 року та керував по дорученню.
Даним дорученням громадянин «К» був наділений від попереднього власника правом керувати транспортним засобом, знімати та ставити його на реєстраційний облік, чим і вирішив скористатися по закінченню терміну дії доручення.

Під час проведення перереєстрації наданого на дослідження автомобіля фахівцем Житомирського НДЕКЦ МВС було встановлено, що ідентифікаційний номер кузова змінювався шляхом видалення його номерної панелі з подальшим вварюванням саморобним способом на його місце номерної панелі з іншим номером.

23.10.2020 в територіальному сервісному центрі МВС № 1845 м. Радомишль під час експертного дослідження автомобіля «ВАЗ-21099» судовим експертом Житомирського НДЕКЦ МВС виявлено факт зміни ідентифікаційного номера кузова шляхом видалення номерної деталі (правої чаші переднього амортизатора) з подальшим вварюванням кустарним способом на її місце номерної панелі з іншим ідентифікаційним номером кузова.

Крім того встановлено, що дублююча табличка з ідентифікаційним номером кузова перезакріплена.

24.10.2020 до територіального сервісного центру № 1841 м. Житомир звернувся громадянин «Ш» з метою проведення експертного дослідження легкового автомобіля «VOLVO-244».

Під час огляду встановлено, що номер кузова транспортного засобу змінений шляхом видалення первинного маркування з подальшим нанесенням ідентифікаційного номеру саморобним способом.

Про встановлення вказаних невідповідностей під час експертного дослідження транспортних засобів було повідомлено територіальні підрозділи Національної поліції в Житомирській області, автомобілі та документи, що їх супроводжують вилучено в установленому Законом порядку.


ДО ВІДОМА ГРОМАДЯН !!!

З метою уникнення вищенаведених випадків, пропонуємо звертатися до судових експертів Житомирського НДЕКЦ МВС, дислокованих в територіальних сервісних центрах області за адресами:

ТСЦ МВС № 1841 Житомирська область, с. Довжик, вул. Богунська, 1а;

ТСЦ МВС № 1842 м. Бердичів, вул. Шкіряників, 14;

ТСЦ МВС № 1843 м. Коростень, вул. Сергія Кемського, 3;

ТСЦ МВС № 1844 м. Новоград-Волинський, вул. Відродження, 2;

ТСЦ МВС № 1845 м. Радомишль, вул. Вокзальна, 33.

Графік роботи ТСЦ: вівторок – п’ятниця з 9:00 до 18:00, субота з 9:00 до 16:45. Неділя, понеділок – вихідні.

Судові експерти за заявою громадян можуть провести експертне дослідження та дати вичерпну відповідь на наступні питання:

ЗА НАПРЯМКОМ КРИМІНАЛІСТИЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ:

  1. Чи змінювалися ідентифікаційні номери транспортного засобу, наданого на дослідження ?
  2. Чи відповідає бланк наданого на дослідження документа бланкам, які є в офіційному обігу ?
  3. Чи вносилися зміни у записи та бланк наданого на дослідження документа ?

ЗА НАПРЯМКОМ АВТОТОВАРОЗНАВЧИХ ДОСЛІДЖЕНЬ:

  1. Який робочий об’єм двигуна транспортного засобу, наданого на дослідження ?
  2. Яка ринкова вартість наданого на дослідження транспортного засобу на визначену дату ?

БУДЬТЕ ОБАЧЛИВИМИ !!!

Виявлення транспортних засобів зі зміненими номерами кузова
Догори