Ознайомлення студентів Житомирського агротехнічного коледжу за спеціальністю «Агроінженерія» з історією розвитку, предметом та завданням криміналістики на базі Житомирського НДЕКЦ МВС

В рамках співпраці з навчальними закладами Житомирщини продовжується профорієнтаційна та просвітницька робота.
Так, з метою ознайомлення студентів Житомирського агротехнічного коледжу третього курсу за спеціальністю «Агроінженерія» на базі Житомирського НДЕКЦ МВС 14 листопада 2019 року проведено навчальне заняття.
Заступник завідувача відділу криміналістичних видів досліджень Сергій Муравйов розпочав лекцію зі вступного слова розповівши про історію розвитку, предмет, завдання криміналістики.

Заступник завідувача відділу автотехнічних досліджень та криміналістичного дослідження транспортних засобів Максим ФЕДЬКЕВИЧ більш детальніше зупинився на специфіці роботи зі встановлення ідентифікаційного номера на автомобілях, розповів студентам про фактори ризику, які можуть виникнути під час небезпеки та аварійних ситуаціях на автодорогах.
Звернув увагу на те, що основним завданням під час супроводження державної реєстрації є захист майнових прав громадян, а також виявлення фактів знищення, підробки або зміни номерів вузлів та агрегатів ТЗ, підроблення реєстраційних документів на транспортний засіб та інших документів, які є підставою для реєстрації транспортного засобу у територіальних органах з надання сервісних послуг МВС. При цьому основними принципами роботи фахівців даного напрямку діяльності являються:

  • забезпечення прав громадян України на вільне володіння, використання та розпорядження транспортними засобами, захист їх майнових прав від протиправних посягань;
  • активне та оптимальне використання методик, наукових і технічних досягнень у виявленні фактів змін номерів вузлів і агрегатів ТЗ, а також підробки реєстраційних документів;
  • нерозголошення персональних даних і конфіденційної інформації.

Наголосив на сумній статистиці, зокрема, що кількість підробок номерних агрегатів автомобілів та документів, що їх супроводжують, значно зросла за останній рік по державі, та зокрема в нашій області. Також зростає і кількість автомобілів-двійників. А існуючі складнощі з розмитненням, так званих, «євроблях», ще більше розширили поле діяльності транспортних шахраїв.
Довів дані всесвітньої організації охорони здоров’я та інших міжнародних організацій, які свідчать про кричущу ситуацію з безпекою дорожнього руху в більшості країн, оскільки щороку в світі від ДТП гинуть понад 1 млн. 300 тис осіб, отримують травми близько 50 млн. При цьому Україна за рівнем смертності від ДТП посідає п’яте місце в Європі. Тому, особливу увагу присутніх було звернуто на ключові фактори ризику при дорожньо-транспортних пригодах, якими є: перевищення швидкості руху, управління транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння, відсутність захисних шоломів у мотоциклістів, ременів безпеки і утримуючих пристроїв для дітей, порушення правил дорожнього руху пішоходами.

Студенти зацікавлено слухали лекцію, оскільки в умовах сьогодення ця тема одна із найактуальніших. Сучасного життя неможливо собі уявити без транспорту. Він має велике значення тому, що обслуговує всі галузі господарства нашої країни, а також не існує жодної сфери суспільного життя, яка б так чи інакше не була пов’язана з процесом перевезення. Автомобіль – це артерія нашої планети. Дотримання Правил дорожнього руху України є важливим аспектом запобігання трагічних наслідків ДТП, зменшення смертності та каліцтв на автошляхах держави, збереженні матеріальних ресурсів. Велику роль в розгляді матеріалів дорожньо-транспортних пригод відіграє автотехнічна експертиза, яка проводиться фахівцями Житомирського НДЕКЦ. Даний вид судової експертизи встановлює фактичні обставин ДТП і є доказом відповідно до чинного законодавства.

Викладач вищої категорії ЖАТК Милашевський О.В. висловив слова подяки за прекрасне заняття проведене досвідченими фахівцями Житомирського НДЕКЦ.

Ознайомлення студентів Житомирського агротехнічного коледжу за спеціальністю «Агроінженерія» з історією розвитку, предметом та завданням криміналістики на базі Житомирського НДЕКЦ МВС
Догори