Проблема встановлення достовірних причин виникнення пожеж далеко не вичерпана, вона залишається актуальною у всі часи. Безумовно, що кваліфікація спеціаліста, який досліджує пожежу, вимагає застосування всього комплексу спеціальних знань.

З метою підвищення рівня обізнаності працівників Державної служби України з надзвичайних ситуацій з питань дослідження та встановлення причин пожеж, завідувачем відділу вибухотехнічних та пожежотехнічних досліджень Житомирського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС Савицьким Ігорем 13 травня 2021 року прийнято участь у семінарі-нараді Головного управління ДСНС України у Житомирській області. У ході семінару проведено заняття з керівниками територіальних органів державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки на тему: “Практичні прийоми роботи на місці пожежі. Особливості визначення осередкових ознак пожежі”.

Також у ході семінару обговорені проблемні питання, що виникають під час оглядів місць пожеж за участю спеціалістів ДСНС України, виконанні завдань, функцій та обов’язків посадових осіб ДСНС, Експертної служби МВС визначених у Порядку спільних дій Національної поліції України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Експертної служби Міністерства внутрішніх справ України під час проведення огляду місця пожежі, виявлення, припинення, попередження та розслідування кримінальних правопорушень та інших подій, пов’язаних з пожежами, затвердженому наказом МВС від 24.07.2017 № 621.

Догори