Наркоманія – страшна хвороба сучасного світу. Наркотики виснажують, руйнують психіку та здоров’я людини, роблять залежною, слабкою. Все життя і думки таких людей сконцентровані на наркотиках – на добуванні, вживанні, пошуках шляхів і засобів добути ще. Кількість злочинів, скоєних на ґрунті наркоманії, збільшується. Кожного року наркомани та особи, що перебувають у стані наркотичного сп’яніння, скоюють понад 10 тис. злочинів, серед яких: вбивства, розбійні напади, пограбування, крадіжки. Кримінальна відповідальність передбачена і за незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів.

Правоохоронні органи вживають заходів щодо боротьби з наркозлочинністю, спрямовують її не тільки на виявлення простих споживачів, а й на тих, хто займається виготовленням та продажем наркотиків, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів.

На сьогоднішній день між Житомирським науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС України та Головним управлінням Національної поліції в Житомирській області налагоджена тісна співпраця для досягнення результатів у розкритті та розслідуванні кримінальних правопорушень.

На території України збільшується кількість видів наркотичних засобів та психотропних речовин, які знаходяться у незаконному обігу. З’являються синтетичні аналоги психотропних речовин та наркотичних засобів, вживання яких може призвести до непередбачуваних наслідків. Серед наданих на експертизу до Житомирського НДЕКЦ МВС у 2021 році речовин переважають канабіс, екстракт канабісу, метадон, амфетамін, 1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он (PVP), МДМА.

Розповсюдженню наркотиків сприяє велика кількість реклами щодо реалізації наркотичних засобів та психотропних речовин через соціальні мережі, що робить їх доступними для підлітків і молоді. Дану інформацію злочинні елементи розміщують біля шкіл та інших закладів освіти на фасадах будівель.

Характерним прикладом в цьому році була дискредитація співробітниками Служби безпеки України в Житомирській області спільно із детективами Слідчого управління Головного управління Національної поліції в Житомирській області діяльності злочинного угруповання, учасники якого збували наркотики через інформаційні інтернет-канали.

Експертами відділу досліджень матеріалів, речовин і виробів Житомирського НДЕКЦ МВС були проведені судові експертизи та надано відповідні письмові висновки.

Нагадуємо громадянам про кримінальну відповідальність за кримінальні правопорушення у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, яка передбачена статтями розділу XIII Кримінального Кодексу України.

 

Догори