Виявлення легкового автомобіля «PEUGEOT 407» із зміненим номером кузова

Кожен автовласник знає про ідентифікаційний номер кузова, так званий «vin-код» транспортного засобу на стадії виробництва. Незважаючи на складну комбінацію і захисні властивості «vin-коду», шахраям вдається здійснювати зміну ідентифікаційного номера кузова. Існують ряд махінацій з цього приводу, але найпоширенішим з них є викрадення транспортного засобу злочинцем та його легалізація різними способами, в тому числі, зі зміною номера кузова.

У вересні 2020 року внесено зміни до статті 289 Кримінального кодексу України щодо протидії незаконному заволодінню транспортним засобом. Відповідно до змін, за незаконне заволодіння транспортним засобом більше не передбачено покарання у вигляді штрафу, а такі дії караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Також встановлено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років з конфіскацією майна або без такої за ті самі дії, вчинені з використанням електронних пристроїв для втручання в роботу технічних засобів охорони, або якщо предметом незаконного заволодіння є транспортний засіб, вартість якого становить від ста до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За крадіжку транспортного засобу, вчинену організованою групою або пов’язану з насильством, небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, зловмисникові загрожує позбавлення волі від восьми до дванадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

Щоб уникнути будь-яких проблем з правоохоронними органами, рекомендується пройти експертне дослідження за заявою громадянина, яке регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 № 1388 «Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів».

Вартість цієї послуги є платною, регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1098  «Деякі питання надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції та Державної міграційної служби платних послуг». Відповідно до п. 14 Переліку платних послуг даної постанови їх вартість складає близько 200 гривень.

На офіційному сайті Житомирського НДЕКЦ МВС неодноразово наголошувалось громадянам бути обачливими перед придбанням транспортних засобів та звертатись для проведення експертних досліджень до фахівців Житомирського НДЕКЦ МВС, які дислокуються в територіальних сервісних центрах МВС Житомирської області.

03.10.2020 черговий випадок зміни номера кузова виявлено фахівцями Житомирського НДЕКЦ МВС в територіальному сервісному центрі МВС                  № 1843 м. Коростень при проведенні експертного дослідження автомобіля «PEUGEOT 407» на підставі заяви громадянина «Д».

Дослідженням встановлено, що номер кузова автомобіля змінений шляхом видалення його первинного маркування з подальшим вварюванням саморобним способом на його місце номерного майданчика.

 

Про даному факту транспортний засіб та документ, що його супроводжує передано до територіального підрозділу Національної поліції в Житомирській області для подальшого проведення відповідних слідчих дій.

Вкотре нагадуємо громадянам, що статтею 290 Кримінального кодексу України передбачено покарання за знищення, підробку або заміну ідентифікаційного номера, номерів двигуна, шасі або кузова, або заміна без дозволу відповідних органів номерної панелі з ідентифікаційним номером транспортного засобу, санкцією якої передбачено: штраф від ста п’ятдесяти до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до двох років, або обмеження волі на строк до трьох років.

Виявлення легкового автомобіля «PEUGEOT 407» із зміненим номером кузова
Догори