АВТОТОВАРОЗНАВЧА ЕКСПЕРТИЗА

Експертами сектору автотоварознавчих досліджень Житомирського НДЕКЦ МВС України проводяться автотоварознавчі експертизи при розслідувані кримінальних проваджень та експертні дослідження для фізичних і юридичних осіб
 

Підстава для проведення експертизи: постанова (ухвала) суду в кримінальних, адміністративних, цивільних та господарських справах.

Підстава для проведення дослідження: (додаток) письмова заява фізичних або юридичних осіб із зазначенням їх прізвища, імені, по батькові (найменування), місця реєстрації/проживання (місцезнаходження та виду послуги).

Об’єкти експертизи/дослідження:

  1. Колісний транспортний засіб (далі КТЗ) транспортний засіб, призначений для руху безрейковими дорогами, який використовується для перевезення людей і (або) вантажів, а також перевезення і приводу під час руху чи на місці  встановленого на ньому обладнання чи механізмів для виконання спеціальних робочих функцій, допущений до участі в дорожньому русі. Термін “колісний транспортний засіб” поширюється також на машини, двигуни яких живляться постійним електричним струмом через контактну мережу (тролейбуси);
  2. Складники КТЗ.

До числа основних завдань автотоварознавчої експертизи експертиза за експертною спеціальністю 12.2 (визначення вартості колісних транспортних засобів та розміру збитку, завданого власнику транспортного засобу) належить визначення ринкової вартості колісних транспортних засобів (далі – КТЗ), їх складових, а також розміру вартості матеріальних збитків, заподіяних власнику або володільцю колісних транспортних засобів, їх складових унаслідок пошкодження останнього.

Орієнтовний перелік вирішуваних питань:

  1. Яка ринкова вартість КТЗ (зазначаються його марка, модель і державний реєстраційний номер) на дату оцінки (зазначається дата, на яку визначається його вартість)?
  2. Яка вартість КТЗ (зазначаються марка, модель КТЗ, ідентифікаційний номер), його складових, що ввозяться на митну територію України, на дату оцінки (зазначається дата, на яку визначається його вартість)?
  3. Яка ринкова вартість сільськогосподарської та будівельної техніки? Примітка: визначається вартість техніки, обладнаної силовим агрегатом та самохідним шасі, зокрема тракторів, комбайнів тощо.
  4. Яке значення становить величина втрати товарної вартості КТЗ на дату оцінки (зазначається дата, на яку оцінюється його вартість)?
  5. Яка ліквідаційна вартість КТЗ (зазначаються його марка, модель і державний або ідентифікаційний номер) на дату оцінки (зазначається дата, на яку оцінюється його вартість)?
  6. Яка вартість матеріального збитку, завданого власнику КТЗ (зазначаються прізвище, ім’я та по батькові власника, марка, модель КТЗ, його державний реєстраційний номер) унаслідок (зазначається подія, що призвела до матеріальної шкоди) на дату оцінки (зазначається дата, на яку оцінюється вартість)?
  7. Чи укомплектовано КТЗ відповідно до нормативно-технічної документації підприємства-виробника? Якщо ні, то в чому саме полягає неукомплектованість?
  8. Яка дата виготовлення даного КТЗ (його складової)?
  9. До якого типу належить даний двигун, які його основні характеристики?
  10. Яке значення становить коефіцієнт фізичного зносу складових зазначеного КТЗ?

На дослідження експерту надаються КТЗ та документація, що стосується його реєстрації, матеріали розслідування події, що призвела до матеріальної шкоди, а також документи, у яких зафіксовані інші вихідні дані, необхідні для вирішення поставленого питання.
У разі потреби виклик зацікавлених осіб на технічний огляд КТЗ здійснюється замовником експертизи із зазначенням дати, місця та часу проведення огляду (після їх узгодження з експертом). Орган (особа), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), повинен(на) забезпечити можливість огляду КТЗ та належні безпечні умови (освітлення, вільний доступ, можливість огляду КТЗ з різних боків тощо).

ПЛАТНІ ПОСЛУГИ

Послуги надаються за письмовою заявою фізичних або юридичних осіб на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 4 червня 2007 року №795 «Про затвердження переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби, і розміру плати за їх надання».

Вищезазначеними експертною спеціальністю вирішуються й інші питання за домовленістю, але перед призначенням експертизи або дослідження обов’язково проконсультуйтеся (безкоштовно) з експертом (спеціалістом) за напрямком автотоварознавчих досліджень Житомирського НДЕКЦ МВС України за адресою: м. Житомир, вул. Старий бульвар, 18, за телефоном +38(0412) 40-72-62 або на електронну адресу: jitomir@dndekc.mvs.gov.ua

Догори