ТОВАРОЗНАВЧА ЕКСПЕРТИЗА

Судовими експертами сектору товарознавчих та гемологічних досліджень відділу товарознавчих, гемологічних, економічних, будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності Житомирського НДЕКЦ МВС України проводяться судові товарознавчі експертизи при розслідувані кримінальних проваджень та експертні дослідження для фізичних і юридичних осіб.

Підстава для проведення експертизи: постанова (ухвала) суду в цивільних, господарських та кримінальних справах.

Підстава для проведення дослідження: (додаток) письмова заява фізичних або юридичних осіб із зазначенням їх прізвища, імені, по батькові (найменування), місця реєстрації/проживання (місцезнаходження та виду послуги).

Об’єкти експертизи/дослідження: одиниці продовольчої або непродовольчої продукції, а також будь-які матеріальні предмети, що містять інформацію про товарне походження об’єкта дослідження: супровідна документація, технічні описи та рекомендації з використання, зберігання та переміщення виробів. Товарознавчій експертизі підлягають також і об’єкти, які вже були у вжитку, що вибули з ужитку та частини виробів.

Типові питання, що вирішує товарознавча експертиза за експертною спеціальністю 12.1 «Визначення вартості машин, обладнання, сировини та споживчих товарів»:

  1. Яка ринкова вартість об’єкта станом на дату оцінки (зазначається дата, на яку визначається його вартість)?
  2. Яка залишкова вартість ювелірного виробу без вставок (зі вставками), виготовленого із золота (срібла, платини) 585 (375, 750, 925, 950…) проби, масою … грам станом на дату оцінки (зазначається дата, на  яку визначається його вартість)?
  3. Яка вартість ювелірного виробу без вставок (зі вставками), виготовленого із золота (срібла, платини) 585 (375, 750, 925, 950…) проби, масою …  грам за закупівельними цінами Національного банку України на дорогоцінні метали в брухті станом на дату оцінки (зазначається дата, на  яку визначається його вартість)? 

Орган (особа), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), повинен(на) забезпечити можливість огляду об’єкта та належні безпечні умови (освітлення, вільний доступ, можливість огляду об’єкта з різних боків тощо).

Вищезазначеною експертною спеціальністю вирішуються й інші питання за домовленістю, але перед призначенням експертизи або дослідження обов’язково проконсультуйтеся (безкоштовно) з експертом (спеціалістом) за напрямком товарознавчих досліджень Житомирського НДЕКЦ МВС України за адресою: м. Житомир, вул. Старий бульвар, 18 за телефонами:  (0412) 40-72-58 ,  (0412) 40-72-62 або на електронну адресу: jitomir@dndekc.mvs.gov.ua

Догори