Здобуття кваліфікації “Сапер (розмінування)”

У період з 13 травня по 28 липня 2021 року головний судовий експерт відділу вибухотехнічних та пожежотехнічних досліджень Житомирського НДЕКЦ МВС Василь Мохнюк спільно з представниками вибухотехнічної служби та Департаменту «Корпус оперативно-раптової дії» («Корд») Національної поліції України пройшов навчання за програмою «Сапер (розмінування)», яке проводилось на базі Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування та швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Основна частина навчального часу проходила на базі «Циклу підготовки фахівців піротехнічних підрозділів оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України”, який має потужну матеріально-технічну базу та висококваліфікованих викладачів (фахівців) з великім практичним досвідом роботи та багажем знань.

У ході навчання засвоєно теоретичні та практичні навички за дисциплінами:

  • вибухова справа;
  • вибухонебезпечні предмети;
  • засоби розвідки та розмінування;
  • організація розмінування місцевості;
  • захист особового складу від впливу небезпечних речовин;
  • медична підготовка.

Під час теоретичних занять слухачі отримали необхідні знання щодо видів, тактико-технічних характеристик, будови вибухоненебезпечних предметів (боєприпасів) часів Другої світової війни, сучасного виробництва, порядку їх виявлення та подальшого знешкодження.

Практичні заняття проходили на полігоні МЦГР ШР, під час яких особлива увага приділялась вивченню заходів безпеки, відпрацюванню основних поетапних дій під час проведення вибухотехнічних робіт,  а також пошуку, виявленню та подальшому знешкодженню вибухонебезпечних об’єктів. 

По закінченню курсу професійно-технічного навчання  Василь Мохнюк, успішно склав державний кваліфікаційний іспит та отримав кваліфікацію за професією “Сапер (розмінування)”.

Здобуття кваліфікації “Сапер (розмінування)”
Догори