Семінар-практикум на тему: «Особливості фіксації слідової інформації та тактика проведення огляду місць ДТП, пов’язаних із наїздами на пішоходів та зіткненням транспортних засобів»

На базі Житомирського НДЕКЦ МВС працівниками сектору автотехнічних досліджень відділу автотехнічних досліджень та криміналістичного дослідження транспортних засобів організовано та проведено семінар-практикум із слідчими СУ та територіальних підрозділів ГУНП в Житомирській області, які спеціалізуються на розслідуванні злочинів у сфері транспорту.

Від керівництва СУ ГУНП в Житомирській області були присутніми начальник відділу розслідування злочинів у сфері транспорту СУ, майор поліції Віктор Овдійчук та заступник начальника відділу розслідування злочинів у сфері транспорту СУ, капітан поліції Ярослав Коруд.
Під час семінару до слідчих та експертів доводився алгоритм дій та порядок залучення працівників НДЕКЦ до участі в проведенні огляду місць дорожньо-транспортних пригод. Також, з метою підвищення рівня знань та належної підготовки слідчих до проведення оглядів місць скоєння дорожньо-транспортних пригод, посилену увагу приділили детальному обговоренню порядку дій слідчих та експертів при проведенні ОМП по найбільш поширеним дорожньо-транспортним пригодам, а саме: пов’язаним із наїздом транспортного засобу на пішохода та зіткненням транспортних засобів.

Теоретична частина семінар-практикуму проходила у актовій залі Житомирського НДЕКЦ МВС. Із вступним словом виступили заступник директора центру – завідувач відділу автотехнічних досліджень та криміналістичного дослідження транспортних засобів Житомирського НДЕКЦ МВС Сергій Рейко та начальник відділу розслідування злочинів у сфері транспорту СУ Віктор Овдійчук. У ході проведення теоретичної частини досвідченими працівниками сектору автотехнічних досліджень, а саме головним судовим експертом Сергієм Кісінчуком та судовим експертом Олексієм Козаковим, присутнім були детально доведені наступні теми «Тактика проведення огляду місця ДТП пов’язаного із наїздом на пішоходів», «Тактика проведення огляду місця ДТП пов’язаного із зіткненням транспортних засобів» та «Слідова інформація, що виникає на місці ДТП та способи її фіксації».

Практична частина даного семінару проходила на закритій ділянці автодороги із імітуванням слідів, що виникають у даних дорожньо-транспортних ситуаціях. Метою практичних занять було закріплення теорії, що надавалась у першій частині семінар-практикуму та отримання практичних навичок з виявлення, вилучення та фіксації слідової інформації при проведенні огляду місця ДТП. Практичні заняття проводились таким чином, щоб кожен учасник заходу міг взяти безпосередню участь у навчальному процесі. Для слідчих та експертів моделювалися конкретні  ситуації: «Наїд на пішохода», «Зіткнення транспортних засобів».

Семінар-практикум на тему: «Особливості фіксації слідової інформації та тактика проведення огляду місць ДТП, пов’язаних із наїздами на пішоходів та зіткненням транспортних засобів»
Догори