Проведення спеціальних протипожежних тренувань і учбової тривоги за сигналом “Пожежа”

З метою підтримки на сучасному рівні професійної й психофізіологічної готовності персоналу Житомирського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, необхідної для здійснення успішних дій з евакуації у разі виникнення надзвичайної ситуації (пожежі), 7 серпня             2020 року були проведені спеціальні протипожежні тренування і учбова тривога за сигналом “Пожежа”.

Основною метою та завданням тренування було:

  • навчання керівників підрозділів центру щодо організації та проведення тренування;
  • практичне закріплення працівниками центру теоретичного матеріалу щодо дій при виникненні надзвичайної ситуації (пожежі);
  • перевірка набуття знань та навичок пов’язаних з належним реагуванням у надзвичайних ситуаціях і забезпечення особистої безпеки працівників.

Відповідно до затвердженого Плану проведення тренувань, після проведення теоретичного заняття щодо дій (евакуації) персоналу при виникненні надзвичайної ситуації (пожежі) здійснено імітацію задимлення (пожежі) на центральному вході адмінбудівлі Центру та ініційовано спрацювання автоматичної пожежної сигналізації з подальшим оповіщенням черговим по Центру пожежно-рятувальних підрозділів.

Евакуація особового складу Житомирського НДЕКЦ проходила згідно з Планом евакуації по двом запасним виходам з адмінбудівлі злагоджено та організовано з дотриманням часових нормативів.

У ході проведення тренування, було відпрацьовано гасіння умовної пожежі на початковому етапі із застосуванням первинних засобів пожежогасіння та внутрішнього протипожежного водогону членами добровільної пожежної команди Центру.

До проведення тренувань та гасіння умовної пожежі залучались працівники Житомирського міського відділу Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області, а також одне відділення 2-ї Державної пожежно-рятувальної частини міста Житомира на автоцистерні АЦ-40.

Весь евакуйований персонал був своєчасно зібраний на місці евакуації з подальшим оцінюванням дій працівників, обговоренням всіх етапів тренування та підведенням підсумків. Додатково проведені заняття та практичне відпрацювання працівниками центру порядку використання первинних засобів пожежогасіння (вогнегасників).

За оцінкою керівництва Центру та представників Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області тренування пройшли на належному рівні.

Проведення спеціальних протипожежних тренувань і учбової тривоги за сигналом “Пожежа”
Догори